Implanty
Implant stomatologiczny - to inaczej konstrukcja, która pozwala na zamontowanie odtworzonego zęba w przypadku ubytku w uzębieniu. Zabieg zakładania implantów polega na wszczepieniu specjalnej śruby tytanowej w kość żuchwy lub szczęki, a następnie umieszczenie na niej korony wykonanej tak, by pasowała rozmiarem i kolorem do pozostałych zębów. W naszej poradni stosujemy różnorodne rozwiązania implantologiczno-protetyczne dobrane do unikalnych potrzeb pacjenta. Podczas leczenia implantologicznego współpracujemy z doktorem Maciejem Justyną. W naszej klinice stosujemy implanty renomowanych firm : BEGO Semandos , MIS poparte wieloletnim doświadczeniem klinicznym.
Mini implanty - ekonomiczne i wygodne rozwiązanie dla pacjentów użytkujących protezy całkowite. Efekt jaki uzyskujemy to stabilizacja protezy i poprawa komfortu pacjenta. Nie bez znaczenia jest też mała inwazyjność zabiegu i natychmiastowe użytkowanie mini implantów i protezy.
Rodzaje proponowanych rozwiązań implantologicznych
W Oss-Dent odbudowujemy zarówno pojedyncze zęby, jak i całe łuki zębowe, gwarantując wysoką jakość stosowanych materiałów oraz bezpieczne przeprowadzenie całego leczenia. Pracujemy na renomowanych implantach firm Bego Semandos, MIS (C1 i Seven), które cieszą się dużą popularnością ze względu na trwałość i solidność wykonania. Zajmujemy się zakładaniem następujących rozwiązań implantologicznych:
- korony na implantach,
- mosty na implantach,
- protezy na lokatorach,
- miniimplanty do mocowania protez bądź leczenia wad zgryzu z aparatem.
Zakładanie implantów to wbrew pozorom jedna z mniej inwazyjnych metod leczenia protetycznego, ponieważ nie wymaga szlifowania sąsiednich zębów. Wszystkie proponowane rozwiązania są całkowicie bezpieczne dla pacjenta, a ich skuteczność wynosi aż ok. 94%. Tytan, z którego wykonane są implanty, nie ulega korozji, jest wyjątkowo wytrzymały oraz dobrze tolerowany przez organizm.
Osoby decydujące się na implanty powinny jednak liczyć się ze stosunkowo wysokimi kosztami oraz długim okresem leczenia, który trwa pomiędzy 4 a 9 miesięcy. Należy również przygotować się na dość agresywny zabieg chirurgiczny oraz konieczność utrzymywania wysokiej higieny jamy ustnej po zabiegu. Warto również pamiętać, że jest to metoda protetyczna o dużych wymaganiach odnośnie do ilości kości w miejscu implantacji, więc nie każdy będzie się do niej kwalifikował.
Jak wygląda proces leczenia implantologicznego?
Zanim wykonamy zabieg, zlecamy wykonanie badań, takich jak morfologia, OB, czas krwawienia, czas krzepnięcia oraz CT. Dopiero prawidłowe wyniki pozwalają podjąć decyzję o przystąpieniu do zabiegu, ponieważ upewniają nas o dobrym stanie zdrowia pacjenta.
Leczenie implantologiczne składa się z dwóch etapów:
- chirurgicznego – wszczepienie implantu\ów,
- protetycznego – po ok. 4-6 miesiącach od wszczepienia implantu odsłania się go i odbudowuje koronę protetyczną.
Do momentu osteointegracji implantu i założenia korony pacjent otrzymuje koronę tymczasową, jeżeli zabieg przeprowadzany był w strefie estetycznej, a więc w linii uśmiechu.
W przypadku przeciwskazań do leczenia implantologicznego, warto rozważyć szybszą i mniej inwazyjną metodę związaną z wszczepieniem miniimplantów, na których mocuje się protezy ruchome. Miniimplanty mają o wiele mniejszą średnicę, dlatego ich zakładanie wiąże się z niższymi wymaganiami w kwestii ilości kości w miejscu implantacji.